ДП «Дніпродзержинський сталеливарний завод»

Дочірнє підприємство “Дніпродзержинський сталеливарний завод” є правонаступником Металургійного підприємства “Дніпродзержинський стателиварний завод”, дочірнє підприємство Публічного акціонерного товариства Дніпровагонмаш” ; Металургійного підприємства “Дніпродзержинський сталеливарний завод”, дочірнє підприємство Відкритого акціонерного товариства “Дніпровагонмаш”, створеного акціонерним товариством “Дніпровагонмаш” згідно з рішенням загальних зборів протокол № 1 від 22 березня 1995 року.
Повне найменування: Дочірнє підприємство “Дніпродзержинський сталеливарний» англійською мовою – Subsidiary enterprise “Dniprodzerzhynsk Steel Works”.
Скорочене найменування: ДП “Стальзавод”; англійською мовою – SE “Steel Works”.

ДП «Дніпродзержинський сталеливарний завод» дочірнє підприємство ПАТ «Дніпровагонмаш» було створено у 1992 році на базі фасонно-ливарного цеху, який існує з 1926 року та має великий досвід роботи.
Історія ДСЛЗ починається з 1926 року, коли Дніпродзержинський вагонобудівний завод був виділений у самостійне підприємство та у складі цього підприємства знаходився фасоноливарний цех. Цех призначався випуску литих заготовок деталей вагонів. За період цех неодноразово піддавався реконструкції з метою вдосконалення технологічних процесів, розширення виробництва та поліпшення умови праці.
Останній проект реконструкції ФЛЦ було в основному реалізовано до 1985 року. Проектна потужність – 22 000 тонн лиття на рік на площі 25000 м2. До складу цеху входять такі виробничі ділянки: плавильна, формувальна, стрижнева, сумішоприготувальна, термообрубна і ділянка очищення лиття.
За кілька десятків років постійного будівництва, відновлення та реконструкцій колись невелика ливарна ділянка з примітивною технологією та суцільною ручною працею перетворилася на велике високомеханізоване підприємство країни з широкою номенклатурою та серійним виробництвом сталевого лиття.
Завод спеціалізується на випуску виливків для вагонобудування, вагою від 0,9 до 200 кг із вуглецевої та низьколегованої сталі у сирій піщано-глинистій формі. Форми виготовляють на формувальних машинах з розмірами опок 1300x700x380 мм, та двох автоматичних лініях з розмірами опок 1000x800x300 та 800x700x200 мм
Виробнича потужність підприємства нині становить понад 20 тис. тонн на рік.
Окрім основної номенклатури, освоєно випуск виливків для сільгоспмашинобудування та інших галузей народного господарства.
На заводі успішно розроблено, впроваджено та сертифіковано систему менеджменту якості, що відповідає вимогам стандарту ДСТУ ISO 9001:2009 (ISO 9001:2008).
Стабільна якість основної продукції заводу: “Автозчеплення СА-3”, “Корпус автозчеплення”, “Хомути тягові”, “Упори передні”, “Упори задні”, “Упори з надп’ятником”, “Башмак неповоротний” підтверджено сертифікатами УкрСЕПРО (Україна).
На підприємстві постійно ведуться роботи з удосконалення технології виробництва, підвищення якості виливків, що випускаються, а також розширенню номенклатури виробів, що випускаються.
Дніпродзержинський сталеливарний завод готовий прийняти замовлення на виготовлення виливків зі сталі та чавуну максимальною вагу до 2-х тонн